ZSZ nr 1 partnerem Centrum Informacji Księgowej

18 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Centrum Informacji Księgowej p. Maksymem Popow. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy III a i IV a kształcący się w zawodzie technika ekonomisty.
Tematem spotkania było przedstawienie znaczenia Certyfikatu Księgowego nadawanego przez Centrum Informacji Księgowej i nawiązanie współpracy ZSZ nr 1 z C.I.K.

Pan Maksym Popow – kierownik Projektu dla Szkół C.I.K. przedstawił naszym ekonomistom czym zajmuje się Centrum Informacji Księgowej, jak wyglądają certyfikaty księgowych i certyfikaty biur rachunkowych, jaka jest różnica między certyfikatem C.I.K., a licencją Ministerstwa Finansów. Pan Popow przedstawił warunki potrzebne do spełnienia w celu zdobycia Licencji Ministerstwa Finansów oraz opowiedział o tym, kto może zostać księgowym po deregulacji i kto może przystąpić do egzaminu C.I.K. Certyfikat Księgowy C.I.K. wydawany jest po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku i jest potwierdzeniem posiadania niezbędnej wiedzy merytorycznej w branży księgowej.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kody za pomocą, których można w ciągu siedmiu dni, od daty ich otrzymania, podejść do egzaminu próbnego. Daje to możliwość przejrzenia arkusza egzaminacyjnego oraz kolejnego, bezpłatnego podejścia w dowolnym terminie do egzaminu.
Zespół Szkół Zawodowych nr 1 podpisał deklarację współpracy dotyczącej egzaminu Centrum Informacji Księgowej. Nawiązanie tej współpracy daje uczniom naszej szkoły możliwość bezpłatnego podejścia do Egzaminu C.I.K. Standardowo taki egzamin podlega opłacie. Ze strony naszej szkoły osobą współpracującą z C.I.K. jest nauczycielka rachunkowości Renata Rychlik.
Możliwość zdobycia Certyfikatu Księgowego C.I.K. ma duże znaczenie dla uczniów naszej szkoły, którzy kształcą się w zawodzie technika ekonomisty i technika rachunkowości. Jest on potwierdzeniem opanowania wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu księgowego. Dokument ten ma duże znaczenie podczas podejmowania pracy w branży rachunkowo – księgowej i brany jest pod uwagę przez zatrudniającego pracodawcę. Osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin trafią na listę Certyfikowanych Księgowych C.I.K. Posłuży ona do weryfikacji sprawdzonych i przygotowanych do zawodu pracowników.

Skip to content