„ZDROWIE DLA WSZYSTKICH”

Światowy Dzień Zdrowia – święto obchodzone od 1950 roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Co roku przebiega pod innym hasłem. Tematem tegorocznych obchodów jest „ZDROWIE DLA WSZYSTKICH”.

Tradycyjnie uczestniczyliśmy w konferencji profilaktycznej organizowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach, w Sali Konferencyjnej „Olimpia” Urzędu Miasta w Starachowicach.

9 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy II d pod opieką p. Anny Sadaj-Łaszewicz p. Anny Toty wysłuchali pouczających prelekcji specjalistów:

  • lek. med. Tomasza Walendziaka- specjalisty chorób wewnętrznych i medycyny pracy, który przedstawił problem otyłości, jej przyczyny, kontrolowanie masy ciała oraz czynniki, profilaktykę i diagnostykę chorób nowotworowych
  • prof. UJK dr hab. Jacka Wilczyńskiego specjalisty w zakresie wad postawy
  • kierownika Oddziału Sanitarnego PSSE w Starachowicach- p.Haliny Szary, nt. „Stop napojom energetyzującym” oraz „Ziarenka pełne mocy”.

Podsumowaniem dzisiejszego spotkania niech pozostaną wymowne słowa „Nikt nie powinien wybierać między śmiercią a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi.”

W spotkaniu uczestniczyli: Prezydent Miasta p. Marek Materek, Wiceprezydent Miasta p. Ewa Skiba oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Starachowicach oraz uczniowie starachowickich szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi opiekunami.

 

Skip to content