Zbiórki krwi – ciąg dalszy!!!

Dzisiaj 27 lutego 2020 r. po raz trzeci w ZSZ nr 1 odbyła się akcja zbiórki krwi. Organizatorem jest  wicedyrektor szkoły p. Anna Sadaj-Łaszewicz– nauczyciel biologii i chemii, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Zarejestrowało się 31 osób, z których po specjalistycznej weryfikacji krew oddało 27 osób. Łącznie oddano 12, 150 litra krwi.

Dawcami byli głównie uczniowie ZSZ nr 1, ale zgłosiły się również  osoby spoza szkoły. Krew oddał także nasz kolega Tomasz Szczygieł – nauczyciel wychowania fizycznego, który uczestniczy w każdej akcji zbiórki krwi. Dawcy skorzystali ze słodkiego poczęstunku zakupionego z funduszy przekazanych przez PCK. |

W przygotowanie kawy, herbaty, soków i słodkości  zaangażowali się młodsi uczniowie, którzy jeszcze nie mogli oddać krwi, ale chcieli zaangażować się w akcję w inny sposób, pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych p. Katarzyny Adamus.

Swoją obecnością zaszczyciły nas lokalne media oraz przedstawiciel PCK w Starachowicach.

 

Wszystkim osobom, które wspomogły akcję,  a przede wszystkim dawcom tego cennego daru organizator p. Anna Sadaj-Łaszewicz serdecznie dziękuje i zapewnia, że zbiórkę krwi będzie kontynuowała w kolejnych latach, ma też nadzieję, że z roku na rok dawców będzie przybywało.

 

Relacji z dzisiejszej akcji można posłuchać klikając w poniższy link:

https://www.eska.pl/starachowice/pietnascie-litrow-krwi-rokrocznie-oddaje-mlodziez-z-zsz-nr-1-aa-jW1C-AfsT-EqwD.html

 

Skip to content