Uczniowie na targach EXPO SWEET w Warszawie

26 lutego 2020 r. uczniowie kilku klas kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych udali się do Warszawy na targi EXPO SWEET – największe w Polsce i Europie Centralnej targi branży cukierniczej i lodziarskiej.

Ta  odbywająca się rokrocznie impreza przyciąga tysiące zwiedzających. Podczas targów organizowane są konkursy, w których biorą udział najlepsi specjaliści branży cukierniczej i lodziarskiej z Polski i zagranicy. Na tegorocznej edycji Expo Sweet odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Europy w Dekoracji Tortów, Konkurs na Cukierniczy Element Dekoracyjny,  Mistrzostwa Polski w Przygotowaniu Deseru oraz Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych.
W czasie trwania targów odbywają się pokazy dekoracyjne, prezentacje wymyślnych słodkości, pokazy przyrządzania ciast, ciasteczek, lodów i deserów z wykorzystaniem określonych składników. Atrakcją dla zwiedzających jest możliwość degustacji wyrobów mistrzów cukiernictwa. Cukiernicze dzieła sztuki zachwycają wyszukanym wyglądem i wykwintnym smakiem.

Targi odwiedziła młodzież naszej szkoły z klasy I g wraz z wychowawczynią p. R. Olszewską, która zaplanowała i zorganizowała wyjazd uczniów na tę imprezę. Opiekę nad młodzieżą tej klasy sprawowała również p. A. Klamka.

Wizytę młodzieży z klasy I a , II c, III b i IV c na targach EXPO SWEET 2020 zorganizowała p. M. Płusa, a uczniom tych klas towarzyszyły także  p. K. Adamus i p. M. Ślaska – Myszka.

Skip to content