Zajęcia praktyczne w pracowni gastronomicznej dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Starachowicach

W ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w dniach 24-25 listopada 2016 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia praktyczne dla uczniów klas IIIb i IIIc Gimnazjum nr 1 w Starachowicach.

Zajęcia zorganizowane zostały przez p. M. Maciejczak oraz p. M. Płusę wspólnie z 15-osobową grupą uczniów klas IIIc i IIId kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Na początku spotkania uczennica klasy IIId Paulina Kowalczyk przedstawiła prezentację multimedialną na temat „Rola aktywności ruchowej w życiu każdego człowieka”, następnie uczniowie przeszli do pracowni gastronomicznej gdzie odbywały się zajęcia praktyczne. Podczas nich uczestnicy zostali zapoznani z zasadami pracy na pracowni oraz procedurami sporządzania potraw i napojów. W dalszej części spotkania uczniowie w grupach przygotowywali drobne dekoracyjne kanapeczki, tartinki, koktajle owocowo-warzywne oraz sałatki wieloowocowe. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie sposobu składania serwetek na różne imprezy okolicznościowe. Uczniowie wspólnie ćwiczyli wybrane wzory serwetek.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zasiedli do bogato zastawionego stołu i dokonali degustacji wcześniej sporządzonych potraw i napojów. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło także drobnych upominków dla każdego uczestnika spotkania. Każdy uczeń otrzymał słodkie owocowe upominki, kalkulator oraz materiały promocyjne dotyczące zasad zdrowego żywienia.

Skip to content