Wyróżnienie w konkursie WKRĘĆ SIĘ W EKONOMIĘ, czyli uczymy kreatywnie!

nasze blogerkiPisaliśmy już o sukcesie w konkursie Internetowy Pięciobój Ekonomiczny (IPE), organizowanego przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”.

Teraz przyszła kolej na nasze blogerki, które zostały wyróżnione w konkursie WKRĘĆ SIĘ W EKONOMIĘ, czyli uczymy kreatywnie!

Drużyna z naszej szkoły „BLOGERKI Z EKONOMIKA”, w składzie: Karolina Bidzińska, Justyna Maciejczak, Magdalena Stankiewicz i Wiktoria Dziułka, zajęły IV miejsce w konkursie.

Konkurs składał sie w trzech rund. Zadaniem drużyny w każdej rundzie było:

  • przygotowanie we współpracy z nauczycielem p. Renatą Rychlik, scenariusza lekcji na wskazany w danej rundzie temat,
  • przeprowadzenie lekcji w klasie,
  • napisanie i opublikowanie na własnym blogu projektowym relacji z przeprowadzonej lekcji, okraszając post zdjęciami/zrzutami ekranu zrobionymi podczas zajęć oraz dołączając do postu scenariusz i inne pomoce dydaktyczne przygotowane do przeprowadzenia lekcji np. krzyżówki, rebusy.

Runda 1. dotyczyła przeprowadzenia lekcji na temat Piramidy finansowej – jak działa, czy są legalne, przykłady piramid finansowych w kraju i na świecie, jak się przed nimi ustrzec.

Runda 2. polegała na opracowaniu i przeprowadzeniu lekcji na temat Ekonomii społecznej – czym różnią się podmioty ekonomii społecznej od typowych przedsiębiorstw, jakie działają w naszej okolicy, czy młodzież może zaangażować się w ich działalność

Runda 3. dotyczyła przygotowania lekcji na temat: Konsumencie-poznaj swoje prawa. Zadaniem uczestniczek konkursu było w ciekawy i prosty sposób przedstawić w jakich sytuacjach można oddać zakupiony towar bez podania przyczyny, jakie są różnice między gwarancją a rękojmią oraz
do jakich instytucji można zgłosić się w przypadku sporu ze sprzedawcą?

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z wpisami na blogu naszych uczestniczek konkursu

https://blogerkizkurnika.blogspot.com/2022/03/konsumencie-poznaj-swoje-prawa.html

Nagrodą za wyróżnienie w konkursie są głośniki bluetooth i bony podarunkowe o wartości 100 zł dla każdego członka drużyny.

GRATULUJEMY!

Skip to content