Wycieczka na Targi Agrotravel do Kielc

Dnia 8.04.2016 r. liczna grupa uczniów klas I, II i III kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach uczestniczyła w Targach Agrotravel, które odbyły się w Kielcach.

Młodzież pod opieką nauczycieli : pani Z. Adamczyk, pani M. Maciejczak, pani A. Klamki i pani M.Nagłowskiej miała okazję obejrzeć stoiska wielu zakładów gastronomicznych, gospodarstw agroturystycznych z całej Polski jak i z zagranicy ( Węgry, Włochy, Czechy, Ukraina).

Uczniowie dowiedzieli się jak można zorganizować turystykę na danym terenie ( organizacja hoteli, wyżywienia, atrakcji regionu). Zapoznali się z bogatym asortymentem potraw charakterystycznych dla danego regionu Polski. Mieli także możliwość nauczyć się wyrabiać różne ozdoby z gliny, bibuły ( różnokolorowe dekoracje kwiatowe), wytwarzać mąkę z ziarna na żarnach.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, który okazał się cenną lekcją nie tylko teoretyczną ale i praktyczną.

Skip to content