Sukcesy sportowe

W finale wojewódzkim w koszykówce chłopców reprezentacja ZSZ Nr 1 zajęła III miejsce.
Faza finałowa mistrzostw województwa wśród chłopców odbyła się w Skarżysku-Kamiennej w dniu 12.04.2016 r.

Chłopcy dali z siebie wszystko i wykorzystali cały swój potencjał. Mecze były bardzo zacięte a zmęczenie nie pozwoliło na równą walkę.

Drużyny biorące udział:
1. ZSZ Nr 1
2. VI LO Kielce
3. II LO Skarżysko-Kamienna

Wyniki poszczególnych spotkań:
1. ZSZ Nr 1 Starachowice – VI LO Kielce (37:47)
2. II LO Skarżysko-Kamienna – VI LO Kielce (55:52)
3. ZSZ Nr 1 Starachowice – II LO Skarżysko-Kamienna (34:57)
Skład drużyny ZSZ Nr 1: Karol Parfian, Jakub Miller, Filip Goszczyński, Mikołaj Patulski, Michał Gałka, Michał Herszfeld, Maciej Bednarski, Patryk Niewczas, Marek Adamus, Kacper Gębura, Cezary Krakowiak, Konrad Krzepkowski, Patryk Angełow.

Drużyna dziewcząt ZSZ Nr 1 zajęła II miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce. Finał mistrzostw województwa wśród dziewcząt odbył się w Starachowicach w dniu 11.04.2016 r. Uczennice pokonując zmęczenie pokazały prawdziwą klasę. Nasze drużyna zajęła II miejsce.

Drużyny biorące udział w rozgrywkach:
1. ZSZ Nr 1 Starachowice
2. II LO Starachowice
3. III LO Starachowice
4. II LO Kielce

1. II LO Starachowice – II LO Kielce (28:10 – wynik zaliczony z półfinału)
2. ZSZ 1 Starachowice – I LO Starachowice (42:20 – wynik zaliczony z półfinału)
3. I LO Starachowice – II LO Kielce (20:0 – walkower)
4. II LO Starachowice – I LO Starachowice (40:24)
5. ZSZ 1 Starachowice – II LO Kielce (20:0 – walkower)
6. ZSZ 1 Starachowice – II LO Starachowice (34:35)

Skład drużyny ZSZ Nr 1: Kamila Jagiełło, Marta Pęczek, Karolina Bzymek, Monika Kucharczyk, Klaudia Dobosz, Aleksandra Rybak, Eliza Fijas, Marta Olesińska.
Finaliści otrzymali od pana Dariusz Kosa, prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, pamiątkowe dyplomy, medale i puchary.

Opracowała: R.Olszewska