Finał V Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości w Kielcach

18 marca 2016r. odbył się w Kielcach finał V Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, w którym z Technikum nr 1 brali udział: Ewa Maciąg z klasy IV a, Karolina Kromer, Małgorzata Latała, Sylwia Sobczyk i Mateusz Fałek z klasy IV b.
Organizatorzy Konkursu czyli Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach chcą poprzez taką inicjatywę wskazywać rolę wiedzy, stanowiącej podstawę kompetencji przyszłych księgowych, którym przedsiębiorcy powierzać będą odpowiedzialną funkcję prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych.
Finał Konkursu odbył się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Po rozwiązaniu prac konkursowych uczniowie i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu brali udział w wykładzie prof. UJK dr hab. Wojciecha Saletry nt. „1816-2016 Kielce jako miasto wojewódzkie i akademickie” oraz w spotkaniu z członkami Klubu Zainteresowań Rachunkowością. Po sprawdzeniu prac przez Komisję Konkursową ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy oraz nagrody laureatom trzech pierwszych miejsc.

Skip to content