Wizyta w Sądzie

10 listopada dwie klasy pierwsze: kl. Iakl. Ib wraz z wychowawcami: p. Magdaleną Kałużny i p. Agnieszką Wybraniec oraz opiekunami: p. Agatą Musiałowskąp. Anną Totą uczestniczyły w spotkaniu z sędzią karnistą, kuratorem zawodowym oraz pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Spotkanie odbyło się na terenie Sądu Rejonowego w Starachowicach i dotyczyło tematu: „Odpowiedzialność karna nieletnich”.

Młodzież mogła zapoznać się z konsekwencjami zachowań ryzykownych, niekiedy nierozsądnie podejmowanych w młodym wieku. Kurator przybliżyła uczniom rodzaje środków wychowawczych i poprawczych w zależności od rodzaju wykroczeń lub przestępstw. Sędzia przedstawiła w zarysie przebieg postępowania karnego.

Na koniec spotkania odbyło się krótkie zwiedzanie instytucji sądu.

Organizatorem spotkania był pedagog szkolny.

 

Skip to content