Warsztaty z doradztwa zawodowego w Wólce Milanowskiej

40 uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik handlowiec i technik hotelarstwa wzięło udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które odbyły się w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej k. Nowej Słupi.

 

 

Zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej organizowane są w celu wspomagania uczniów szkół ponadgimnazjalnych w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych, przy wykorzystaniu aktywnych metod pracy. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani specjaliści, którzy stosują nowoczesne techniki i narzędzia w doradztwie zawodowym.

 

 

Uczniowie z klas drugich chętnie wyjechali na tego typu warsztaty i spędzili czas poza szkołą bardzo pracowicie. Pierwszego dnia uczniowie zostali poddani badaniom testowym rozpoznawania umiejętności mocnych i słabych stron, a następnie przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem programu „Poznaj swoje zainteresowania i świat szkolnictwa zawodowego” przy użyciu tabletów i laptopów.

 

W kolejnym dniu przybliżono uczniom metody szukania pracy, jak również przygotowanie i przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas wyjazdowych warsztatów prowadzonych przez doradców zawodowych i psychologów młodzież lepiej poznaje swoje preferencje zawodowe, a także poznaje się nawzajem. Czas spędzony w malowniczej miejscowości u podnóża Gór Świętokrzyskich pozwolił uczniom na wiele refleksji na temat swojej przyszłości zarówno edukacyjnej, jak również zawodowej.

Skip to content