Barmani z certyfikatem

Zakończył się kurs barmański zorganizowany przez Krakowską Szkołę Restauratorów i starachowicką Akademię Przedsiębiorczości w ramach projektu unijnego „Jestem uczniem – będę pracownikiem”.

 

W kursie udział wzięło dziesięciu uczniów klas IV Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

Zajęcia praktyczne odbywały się w szkole w pierwszym tygodniu ferii zimowych, a ich celem było przygotowanie uczestników kursu do egzaminu końcowego.

Przyszli barmani uczyli się przygotowywać napoje mieszane przy użyciu shakera z różnego rodzaju alkoholi, poznawali elementy obsługi klienta, podstawy flair oraz organizację pracy za barem. Zadanie egzaminacyjne polegało na przygotowaniu dowolnie wybranego drinka z listy opracowanej przez organizatora kursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, dzięki którym staną się bardziej atrakcyjni na rynku pracy.

Skip to content