Warsztaty „Organizacja przyjęć okolicznościowych z elementami aranżacji stołów”- zakończone

W dniu 8.06.2013 r. 15 uczniów klasy II c Technikum nr 1 ukończyło Warsztaty„Organizacja przyjęć okolicznościowych z elementami aranżacji stołów” w ramach projektu „ Jestem uczniem będę pracownikiem” organizowanym przez Akademię Przedsiębiorczości spółka z o.o. w Starachowicach.

W tym dniu uczniowie rozwiązywali test jak również perfekcyjnie nakryli stoły na przyjęcie zasiadane i stojące. Aranżując nakrycie stołów dominowało piękno, harmonia oraz umiar i porządek.

Zaplanowane menu na przyjęcie stojące to:

a) przekąski mięsne z sosami

• chrupiące kęski z kurczaka z sosem czosnkowym
  • miseczki z jajkiem z sosem chrzanowym
  • sandwicze
  • zapiekane kanapki z serem

b) sałatki

• gyros
  • z ananasem i czerwoną fasolą

c) dania gorące

• kapustka młoda

d) dania słodkie

• fontanna z czekolady

e) owoce

• filetowane owoce cytrusowe, winogrono, truskawki

f) napoje

• woda mineralna
  • kawa
  • herbata

Wykonane potrawy uczniowie konsumowali w czasie trwania przyjęcia świętując ukończenie warsztatów. Uczniowie z powodzeniem zdali egzamin otrzymując zaświadczenia z gratulacjami od przedstawiciela Akademii Przedsiębiorczości sp. z o.o. w Starachowicach pani Moniki Spadło oraz pani Zofii Białęckiej prowadzącej warsztaty.