Warsztaty i konkursy w ramach II edycji projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

szkolenieNasi uczniowie po raz kolejny biorą udział w w projekcie „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” organizowanym przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W projekcie bierze udział 12 szkół średnich z województwa świętokrzyskiego.

Od lutego do końca kwietnia br. chętni uczniowie z klasy III D i III H rozpoczęli rywalizację w trzech konkursach:

  • „Internetowy Pięciobój Ekonomiczny (IPE)”, który polega na publikacji na grupie projektowej (Messenger) zadań z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości ,częstotliwość publikacji co wtorek przez 5 kolejnych tygodni, począwszy od 8 lutego 2022 roku. Naszą szkołę reprezentują uczennice kształcące się w zawodzie technika rachunkowości: Karolina Bidzińska, Justyna Maciejczak, Patrycja Nowak, Matylda Galas i Magdalena Stankiewicz.
  • „WKRĘĆ SIĘ W EKONOMIĘ, czyli uczymy kreatywnie!”, w tym konkursie Karolina Bidzińska, Justyna Maciejczak, Magdalena Stankiewicz i Wiktoria Dziułka mają za zadanie przygotować w odstępie 2 tygodni, począwszy  od 10 lutego br., trzy zadania – na wybrane tematy przygotować scenariusz lekcji i materiały dydaktyczne do niej, przeprowadzić lekcję oraz napisać i opublikować na własnym blogu projektowym relację z przeprowadzonej lekcji.
  • „REKINY WIRTUALNEGO BIZNESU” – konkurs polega na prowadzeniu przez drużyny własnej wirtualnej firmy symulacyjnej – Biura podróży na platformie internetowej REVAS przez okres 8 tygodni, począwszy od 1 lutego 2022 roku. Naszą szkołę reprezentują: Wiktoria Falkiewicz, Patrycja Nowak oraz Maciej Cichoński, Miłosz Stępień i Daniel Lipa kształcący się w zawodzie technika chłodnictwa i klimatyzacji. Drużyny mają za zadanie podejmować decyzje biznesowe, opracowywać strategię ekspansji  na rynek, kształtowania cen produktów/usług, polityki promocyjnej, zatrudnienia itp. Drużyny na bieżąco weryfikują skuteczność swoich działań dzięki stałemu monitoringowi  wyników finansowych firmy i jej pozycji na rynku, poznając tym samym praktyczne działanie mechanizmów wolnego rynku.

Do operatywnego zaangażowania w konkursy motywuje uczniów  p. Renata Rychlik.

9 marca 2022 r. uczniowie klasy III D i III H brali udział w warsztatach edukacyjnych „AKADEMIA MŁODEGO FINANSISTY” w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II”. Warsztaty poprowadziła Pani dr Eliza Sułkiewicz – koordynatorka projektu.

Warsztaty poświęcone były trzem tematom:

  • Bezpieczeństwo transakcji internetowych i mobilnych
  • Polska na monetach okolicznościowych NBP
  • Znajdź w sobie ducha przedsiębiorcy

Cennymi informacjami  były przedstawione zasady bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, zasady bezpiecznych zakupów internetowych, polityka bezpiecznych haseł. Pani Eliza Sułkiewicz przedstawiła m.in.  zagrożenia związane z płatnościami bezgotówkowymi, a także metody zabezpieczenia przed popularnymi schematami kradzieży naszych pieniędzy. Podała także przykłady jak znaleźć w sobie ducha przedsiębiorcy.

Podczas spotkania każdy uczestnik warsztatów otrzymał bezpieczne etui RFID zabezpieczające zbliżeniowe karty płatnicze/miejskie przed ich nieautoryzowanym użyciem.

Skip to content