Warsztaty Edukacji Międzykulturowej

W dniu 25 października 2023 r. uczniowie klasy  4 A (grupa technik hotelarstwa), wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Katarzyną Majewską, uczestniczyli online w Warsztatach Edukacji Międzykulturowej  organizowanych przez AFS Polska. Podczas warsztatów uczestnicy doskonalili sprawność rozumienia i komunikacji w języku angielskim oraz zdobywali podstawową wiedzę dotyczącą międzykulturowości. Dowiedzieli się także, w jaki sposób mogą rozwijać swoje kompetencje globalne, których posiadanie jest kluczowe do właściwego zrozumienia otaczającego nas świata i odnalezienia się w dzisiejszym społeczeństwie. Edukacja międzykulturowa jest podstawą kształcenia w XXI wieku. Dzięki niej wspieramy rozwój obywateli świata i liderów jutra poprzez dawanie możliwości:                

  • poszerzania perspektyw – o nich samych i o otaczającym ich świecie,    
  • uczenia się doceniania różnic i wiary w to, że różnorodny świat jest silniejszy i jest ciekawszym miejscem do życia, kiedy nie jesteśmy tacy sami,    
  • komunikacji i współpracy międzykulturowej w sposób rozumny i zachowując odpowiednią wrażliwość,    
  • doceniania innych kultur i zachęcania innych, aby być otwartym na nowe pomysły, postawy i tradycje, 
  • zdobywania kluczowych umiejętności takich jak krytyczne myślenie czy umiejętność rozwiązywania konfliktów.

Skip to content