Od przeszłości do teraźniejszości

10 października 2023 r.  młodzież z klasy I b wraz z wychowawcą p. A. Sadowską i opiekunami p. A. Jabłońską i P. Sitarską była na wycieczce turystyczno – rekreacyjnej w Muzeum Historyczno -Archeologicznym w Krzemionkach Opatowskich. Jest to szczególne miejsce na mapie atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. W okresie neolitu i we wczesnej epoce brązu działały tu kopalnie krzemienia pasiastego. Obecnie można zwiedzać oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, hałdy górnicze oraz zagłębienia poszybowe. Oprócz tego turyści mogą obejrzeć zrekonstruowaną osadę neolityczną, dającą wyobrażenie o warunkach życia ludzi w tamtych czasach.                                   

Po zwiedzeniu Krzemionek Opatowskich uczniowie udali się do Laser Space w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tutaj mogli skorzystać z laserowej strzelnicy oraz z atrakcyjnie urządzonej salki do rozgrywek. Paintball laserowy stanowił z pewnością ciekawą formę aktywnego wypoczynku.

Skip to content