VIII Festyn Historyczny

12 września 2016 r. klasa I b w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej  „Podróżując odkrywamy świat” wzięła udział w VIII Festynie Historycznym „Od Prasłowian do Polaków”, który odbył się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć wiele ciekawych stanowisk warsztatowych : rzeźbiarski, krawiecki, średniowieczne skrybarium, piec dymarkowy,biżuterię wczesnośredniowieczną, obróbkę drewna, wypiek pierników.

Uczniowie mogli wziąć czynny udział w wybranych warsztatach i nauczyć się prawdziwego średniowiecznego rzemiosła.

Tak wiele atrakcji przy towarzyszącej wspaniałej pogodzie na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to atrakcyjna lekcja historii w terenie połączona z nauką rzemiosła i rozwijaniem zainteresowań uczniów.

Wyjście zorganizowały nauczycielki Agnieszka Samsonowska oraz Małgorzata Major.

 

 

Skip to content