VIII Festiwal Nauki w Starachowicach

29 marca 2019r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki imienia Jana Pazdura w Starachowicach odbył się VIII Festiwal Nauki. Impreza miała na celu popularyzację i upowszechnianie nauki wśród uczniów naszego regionu.

W tym roku zaproponowano młodzieży i nauczycielom bardziej intensywne zwiedzanie, przy wejściu grupy dostały specjalne „plany lekcji” z mapką muzeum, z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Technikum nr 1 z klasy I a, II c, III a i III c. Festiwal był okazją do zaprezentowania kierunków kształcenia jakie oferuje nasza szkoła.
Uczniowie kształcący się w zawodzie technik geodeta prezentowali specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Uczniowie z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych zaprezentowali sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach czyli carving oraz zaznajomili uczestników festiwalu ze sposobami ciekawego składania serwetek wykorzystując techniki origami do nakrycia stołu. Natomiast uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich wykonywały chętnym zwiedzającym zabiegi fryzjerskie. Nasze stoisko wzbogaciła wystawa projektów wizualizacji ogrodów, przygotowana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.
Opiekę nad młodzieżą podczas festiwalu zapewnili: p. Małgorzata Ślaska-Myszka, p. Paulina Sitarska, p. Małgorzata Płusa, p. Michał Wojtyszek i p. Paweł Woźniak.

Skip to content