Naukowa Giełda Szkół Średnich

1 kwietnia 2019 r. w godzinach od 9.00 do 12.30 odbyła się Naukowa Giełda Szkół Średnich w budynku Hali Lejniczej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach z udziałem 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT. Wszystkie starachowickie szkoły średnie prezentowały uczniom szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Starachowic swoją ofertę edukacyjną.
Prezentacja multimedialna, ulotki reklamowe oraz indywidualne rozmowy uczniów i nauczycieli Technikum nr 1 pozwoliły przybliżyć naszą ofertę edukacyjną zainteresowanym gimnazjalistom i uczniom szkół podstawowych. Podobnie jak podczas Festiwalu Nauki uczniowie z zawodu technika żywienia i usług gastronomicznych prezentowali sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach czyli carving oraz sposoby ciekawego składania serwetek wykorzystując techniki origami do nakrycia stołu. Natomiast uczennice kształcące się w zawodzie technika usług fryzjerskich wykonywały chętnym zwiedzającym zabiegi fryzjerskie. Uczniowie kształcący się w zawodzie technika ekonomisty prezentowali zainteresowanym zwiedzającym specjalistyczne programy komputerowe do prowadzenia firmy. Na placu Muzeum Przyrody i Techniki uczniowie kształcący się w zawodzie technika geodety prezentowali specjalistyczny sprzęt pomiarowy.
Miłym akcentem budzącym zainteresowanie naszym stoiskiem reklamowym były przygotowywane tradycyjnymi sposobami – popcorn i wata cukrowa.
Opiekę nad młodzieżą podczas Naukowej Giełdy Szkół Średnich zapewnili: p. Małgorzata Ślaska-Myszka, p. Małgorzata Płusa , p. Renata Rychlik i p. Aneta Sałek.

Skip to content