VI miejsce w Radomskim Międzyszkolnym Konkursie z Rachunkowości

7 kwietnia 2016r. w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu odbył się V Radomski Międzyszkolny Konkurs z Rachunkowości. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ekonomicznych z regionu radomskiego. Jego podstawowym celem jest propagowanie wiedzy z rachunkowości poprzez aktywizowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy z tej dziedziny.
Wśród 39 uczestników, znaleźli się nasi ekonomiści: Karolina Kromer, Małgorzata Latała, Sylwia Sobczyk i Mateusz Fałek z klasy IV b, którzy zmagali się z rozwiązaniem pracy konkursowej składającego się z pytań testowych oraz zadań obliczeniowych i dekretacyjnych.
Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z podstaw rachunkowości finansowej. Pytania układane są przez pracowników naukowych Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej oraz członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „FAKTURA” i są zaopiniowane przez Radomski Oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Wśród członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „FAKTURA”, które gościło uczestników konkursu znalazła się nasza absolwentka Dorota Tusińska, która 2 lata temu w tym konkursie zajęła II miejsce. Obecnie studiuje drugi rok na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku Ekonomia, specjalność: Rachunkowość.
Nasi uczniowie zajęli IV miejsce grupowo, natomiast indywidualnie Małgorzata Latała zajęła VI miejsce.
Do konkursu przygotowała uczniów nauczycielka rachunkowości Renata Rychlik.

Skip to content