Uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów

27 kwietnia 2018 r. społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 uczestniczyła w szczególnej uroczystości. Dyrekcja, grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie spotkali się, aby pożegnać kolejnych absolwentów naszej szkoły. Była to okazja do podsumowania czterech lat nauki, nagrodzenia najlepszych uczniów, wzajemnych podziękowań.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrała dyrektor pani Monika Wójcik, która życzyła młodzieży wielu sukcesów na egzaminach maturalnych, a także wręczyła dyplomy i nagrody uczniom z najwyższą średnią. Nagrody otrzymały również najlepsze w województwie koszykarki z naszej szkoły, których trenerem jest pan Tomasz Serek.

Z podziękowaniami dla dyrekcji wystąpił przewodniczący Rady Rodziców pan Stanisław Pastuszka. Pan Pastuszka również pogratulował absolwentom ukończenia szkoły i życzył powodzenia na zbliżających się egzaminach.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Karolina Samsonowska, która podziękowała czwartoklasistom za wspólnie spędzone lata w murach tej szkoły.

Następnie wystąpił przedstawiciel maturzystów Marcin Rutkowski dziękując za przekazaną wiedzę, cierpliwość i przygotowanie do egzaminów.

Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, zaprezentowana została część artystyczna, na którą składały się piosenki zaśpiewane specjalnie dla tegorocznych absolwentów. W czasie tego wyjątkowego koncertu uczniowie mogli obejrzeć prezentację zdjęć przygotowaną przez pana Szymona Pomorskiego dla klas realizujących innowację wojskową.

W organizację uroczystości zakończenia roku szkolnego klas czwartych zaangażowały się panie: Anna Klamka, Agnieszka Urbańczyk i Elżbieta Bernat. W przygotowanie koncertu włączył się również ks. Mateusz Nowak.

Szczególne podziękowania należą się występującej młodzieży: zawsze niezawodnej grupie uczniów z klasy III a, rozśpiewanym uczennicom z klasy II b, perkusiście z klasy II a oraz gitarzyście i wokaliście z klasy IV d.

 

Skip to content