Uczniowie ZSZ nr 1 na debacie „Świętokrzyskie – tu się uczę, tu pracuję”

W dniu 30 września w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbyła się debata pt. „Świętokrzyskie – tu się uczę, tu pracuję”. W wydarzeniu tym udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amelia Jewiarzklasy 3c oraz Piotr MarlicaDominik Bachmatiukklasy 4g pod opieką pani Doroty Dziury.

Młodzieży zaprezentowano istotne informacje pomocne w zaplanowaniu dalszej ścieżki nauki i kariery z wykorzystaniem potencjału oferowanego przez region świętokrzyski. Na spotkaniu  przedstawiono najbardziej poszukiwane na rynku pracy zawody przyszłości, ofertę edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej oraz programy i możliwości rozwoju zawodowego dla młodych mieszkańców regionu w perspektywie 2021-2027.

Wśród uczestników przeprowadzone zostało badanie ankietowe określające potrzeby młodych ludzi, przygotowujących się do dalszej edukacji i wejścia na rynek pracy.

Uczniowie mogli także  skorzystać z konsultacji prowadzonych przez doradców zawodowych z WUP w Kielcach.

Dorota  Dziura

Skip to content