IX Festiwal Nauki w Starachowicach

27 września 2022 r. uczniowie klasy III B kształcący się w zawodzie technik handlowiec z p. Renatą Rychlik uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach IX Festiwalu Nauki w Starachowicach, organizowanego przez Powiat Starachowicki we współpracy z Gminą Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum w Starachowicach.

Był to drugi dzień starachowickiego festiwalu poświęcony różnym dziedzinom nauk humanistycznych i społecznych, organizowany w I Liceum Ogólnokształcącym. Warsztaty naukowe z zakresu: dziennikarstwa, prawa, lingwistyki czy kulturoznawstwa, prowadzili prelegenci z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Gospodarzami warsztatów z zakresu prawa byli przedstawiciele Wydziału Prawa i Administracji z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie Goście z Lublina poprowadzili również warsztaty z zakresu kulturoznawstwa. Naszych uczniów zainteresowała prezentacja o kulturze Sri Lanki prowadzona w języku angielskim przez Kavindi Jayawickreme.

Duże zainteresowanie naszych uczniów wzbudził również panel dziennikarski zatytułowany „Korzenie i skrzydła, czyli od Kościuszkowca do Radia 357”, poprowadzony przez Grzegorza Sajóra – starachowiczanina, który obecnie jest dziennikarzem Radia 357. Pan Sajór prezentował swoją publikację zatytułowaną „Korzenie i skrzydła. Historia osób związanych ze Starachowicami”, w której zamieścił wywiady ze znanymi osobami pochodzącymi ze Starachowic. Nasza młodzież miała okazję wcielić się w rolę gościa i dziennikarza Radia 357. 

Skip to content