Tydzień Chleba Żytniego

W dniach 23- 27.11.2015 roku w ZSZ nr 1 pod kierunkiem Z. Białęckiej, A. Pastuszki i Z. Adamczyk odbył się Tydzień Chleba Żytniego. Jego celem było propagowanie walorów zdrowotnych chleba żytniego jak również możliwości wykorzystanie go w sporządzaniu codziennych i wykwintnych posiłków.

W ramach Tygodnia Chleba Żytniego odbyła się wystawa plakatów promujących walory zdrowotne, metody produkcji oraz asortyment chleba żytniego. Plakaty zostały wykonane przez uczniów klas Ic, IIc, IId, IIIb, IIIc.

Na zajęciach w pracowni gastronomicznej młodzież z klas Ic, IIc wykonywała kanapki oraz inne potrawy z wykorzystaniem chleba żytniego, wytworzyli, uformowali i wypiekali bułeczki z mąki żytniej.

W czasie trwania Tygodnia Chleba Żytniego młodzież poznała walory zdrowotne i proces produkcji tego rodzaju pieczywa.

Skip to content