I etap Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości

I etap V edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się w naszej szkole 20 listopada 2015r.
W konkursie brali udział wszyscy zgłoszeni uczniowie – Ewa Maciąg z klasy IV a, Karolina Kromer, Małgorzata Latała, Magdalena Rokita, Sylwia Sobczyk i Mateusz Fałek z klasy IV b. Do konkursu z rachunkowości przygotowała uczniów nauczycielka rachunkowości Renata Rychlik. Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań wiedzą z zakresu rachunkowości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonienie i docenienie uczniów utalentowanych w zakresie rachunkowości, zachęcenie do kształcenia na studiach w tym kierunku oraz promocję zawodów w dziedzinie rachunkowości.
Otwarcie koperty zawierającej formularze zadań konkursowych nastąpiło w obecności wszystkich uczestników konkursu Uczniowie w ciągu dwóch godzin rozwiązywali zadania konkursowe składające się z pytań testowych oraz zadań sytuacyjnych z rachunkowości. Następnie wszystkie zakodowane prace zostały wysłane do sprawdzania do organizatorów konkursu. Wszyscy uczestnicy I etapu konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się do finału Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, który odbędzie się w marcu 2016r. w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Skip to content