Tłusty czwartek w ZSZ nr 1

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – mówi staropolskie przysłowie.


Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki, oponki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami.

Wychodząc naprzeciw tej tradycji uczniowie z klasy III b w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego w ramach zajęć z technologii gastronomicznej prowadzonych przez panią Annę Pastuszkę wykonali oponki serowe.

Kulminacyjnym punktem zajęć okazała się ocena organoleptyczna wykonanych wyrobów. Oponki szybko znikały z talerzy, bo słodkości okazały się udane i smaczne. W ten sposób tradycji stało się zadość.

 

Skip to content