Szlakiem starachowickich pomników

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie kl. I b w zawodzie technik hotelarstwa pod opieką p. Małgorzaty Major oraz p. Agnieszki Samsonowskiej w ramach innowacji pedagogicznej: „Podróżując odkrywamy świat” postanowili poznać starachowickie pomniki przypominające o ważnych datach w naszej historii.

Pierwszym miejscem był pobliski kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych gdzie znajdują się tablice pamiątkowe naszych lokalnych bohaterów. My zwróciliśmy szczególną uwagę na postać Antoniego Hedy „Szarego”.

Kolejnym pomnikiem był monument upamiętniający walki o niepodległość znajdujący na rogu ulicy Radomskiej. Tam młodzież zapaliła znicze i w taki sposób oddała honor dla poległych w obronie naszej ojczyzny.

Trzecim miejscem naszej wycieczki był Pomnik Katyński przy którym młodzież również zapaliła znicze. Następnie przeszliśmy pod budynek starachowickiego PTTK, a także pod budynek Starostwa. Tam zakończyliśmy nasz szlak.

Nasze wyjście miało na celu przybliżenie młodzieży miejsc gdzie znajdują się najważniejsze starachowickie pomniki a także kształtowanie postawy patriotycznej i szacunku wobec tych , którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny lub zostali zamordowani w miejscach katowni i zginęli w niewoli.

M. Major

Skip to content