Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięta

16 maja 2018 r. odwiedzili naszą szkołę pan Paweł Faryna Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Kielcach i pani Alicja Majka – Kowalczyk Koordynator Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Celem spotkania było wręczenie dyplomów i nagród naszym uczennicom: Dominice Pająk z klasy III d kształcącej się w zawodzie technika handlowca i Katarzynie Nowak z klasy II a kształcącej się w zawodzie technika ekonomisty.

Uczennice jak już wcześniej pisaliśmy wzięły udział w Świętokrzyskiej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej.
Hasłem przewodnim Olimpiady jest: „Zdobądź wiedzę i poznaj swoje prawa konsumenckie”.
Do Olimpiady na etapie powiatowym przystąpiło 61 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, w tym 6 naszych uczennic: Ola Głowacz, Dominika Pająk, Kinga Kelner, Justyna Kowalska, Katarzyna Nowak i Iza Sobczyk.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z rozległą wiedzą dotyczącą bycia konsumentem.
Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 23 kwietnia 2018r. zakwalifikowało się 16 uczniów z województwa świętokrzyskiego, w tym dwie nasze uczennice Dominika Pająk i Katarzyna Nowak.
Dominika i Katarzyna w obydwu etapach Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej wykazały się ogromną wiedzą na temat przepisów dotyczących praw konsumentów, co podkreślił pan Paweł Faryna Dyrektor Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Kielcach wręczając nagrody.
Gratulujemy naszym uczennicom.

Skip to content