Święto  Edukacji Narodowej

12 października 2022 r. społeczność ZSZ nr 1 spotkała się w sali gimnastycznej,  aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej.

Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły, głos zabrała dyrektor p. Monika Wójcik, która podkreśliła, jak ważne jest to święto, zaś kształcenie, rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy jest jedną z najistotniejszych rzeczy w życiu człowieka. Pani dyrektor zaakcentowała, że Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także pracowników niepedagogicznych. Pani Wójcik podziękowała pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi za ciężką pracę, życząc dużo wytrwałości, sukcesów i uśmiechu każdego dnia.

Następnie grono nauczycieli odebrało z rąk pani dyrektor gratulacje i nagrody za wyróżniającą pracę.

Drugą część uroczystości rozpoczęły podziękowania i życzenia złożone nauczycielom przez przedstawiciela  Samorządu Uczniowskiego Piotra Marlicę. W dalszej kolejności Piotr zaprosił wszystkich do obejrzenia szkolnej wersji „Familiady” na wesoło, w której w konkursowe szranki stanęli przedstawiciele nauczycieli  i uczniów.

Na zakończenie uroczystości młodzież zadedykowała gronu pedagogicznemu wiersz oraz piosenkę. Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej zostały przygotowane pod kierunkiem p. Anny Sadłos i p. Anny Toty, a w programie artystycznym wystąpili uczniowie z klasy II a, II b, III c, III a, III b,  IV g.

Skip to content