Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 16–22 listopada 2015 roku po raz kolejny Zespół Szkół Zawodowych nr 1 przystąpił do programu Junior Achievement Worldwide FMP „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” realizując tematykę w ramach modułu „Otwarta firma-Biznes przy tablicy”.

Celem programu jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.  W dniu 19.11.2015 r. odbyło się spotkanie młodzieży z klasy IIa, IIb i IIIa z p. Agnieszką Szymańską i p. Małgorzatą Bąk z Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach. Tematem spotkania były zadania i kompetencje Urzędu Pracy, zawody deficytowe i nadwyżkowe w regionie świętokrzyskim oraz dotacje ze środków z EFS na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych w wieku 18-29 lat.
W dniu 20.11.2015r miało miejsce spotkanie z p. Piotrem Działakiem i p. Karoliną Szwagierczak reprezentującymi Bank Zachodni WBK Placówka Partnerska nr 2 w Starachowicach. Młodzieży przybliżono wiedzę o produktach i usługach bankowych dla klientów indywidualnych m.in. kontach dla młodych, kontach standardowych, oszczędnościowych, walutowych, jak również o kredytach – gotówkowe i hipotecznych.
Podkreślono że usługi te pozwalają wygodnie i łatwo zarządzać pieniędzmi, dając dostęp do nowoczesnych rozwiązań finansowych. Przedstawiono również propozycje dla firm w postaci rachunków firmowych umożliwiających łatwą i wygodną realizację codziennych rozliczeń krajowych i zagranicznych w ramach pakietów dostosowanych do rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy Ia, IIIb i IVa.
Udział szkoły w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości to okazja wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące młodzież do planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
Organizatorem ŚTP w ZSZ nr 1 było Szkolne Koło Przedsiębiorczości z opiekunem p. Hanna Jasek

Skip to content