Sukces w Konkursie Recytatorskim

Dnia 20 marca 2019 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbył się XIX Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Celem konkursu było promowanie wśród młodego pokolenia Polaków idei patriotyzmu i kształtowanie poczucia świadomości narodowej. Konkurs dawał również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczestników swoich talentów wokalnych i recytatorskich.

Naszą szkołę w kategorii Poezji Patriotycznej reprezentowały dwie uczennice z klasy IIIa i jedna z klasy Ib.

Uczestniczki konkursu musiały zaprezentować jeden z utworów obowiązkowych wybrany przez komisję konkursową oraz utwór patriotyczny wybrany przez siebie.

Wszystkie nasze reprezentantki zostały nagrodzone. Kinga Kelner (opiekun p. A. Bykowska) zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego, Martyna Lis (opiekun p. A. Wybraniec) oraz Dominika Koniarz (opiekun p. A. Bykowska) otrzymały wyróżnienia.

Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów.

Skip to content