Realizacja projektu „ Save the future! Change the rules!” w ZSZ nr 1

Od 25 do 29 kwietnia 2023 r.  gościliśmy w nasze szkole uczniów i nauczycieli z Francji, Turcji, Rumunii, Chorwacji oraz Północnej Macedonii.  Spotkanie odbyło się w ramach realizacji kolejnego etapu projektu Erasmus + „Save the future! Change the rules!”.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli realizowali warsztaty , nagrywali filmiki i dialogi oraz rozwiązywali problemy związane z tematem przewodnim spotkania- zmiany klimatyczne. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernika w Warszawie gdzie wykonywali ciekawe doświadczenia związane  z tematyką projektu a ponadto podziwiali piękno polskiej stolicy. Podczas drugiej wycieczki w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarnii uczniowie poznawali techniki tkactwa i uczyli się tego rękodzieła. Niezapomniane wrażenia pozostawiła też wizyta w ekofarmie w Baszowicach- „ Osiołkowie”. W ramach poznawania uroczych miejsc naszego miasta część zajęć realizowana była w Parku Miejskim gdzie odbywała się gra terenowa oraz nad zrewitalizowanym Zalewem Lubianka – spacer i piknik.

Koordynatorką projektu jest nauczycielka j. angielskiego p. Joanna Kiełek we współpracy z nauczycielką historii p. Małgorzatą Major. Kolejnym etapem projektu będzie wizyta w Rumunii już w czerwcu tego roku.

Skip to content