Podsumowanie XX edycji Tygodnia Bibliotek

„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” pod takim hasłem przebiegała XX jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek 2023 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy 2a pod opieką pań: Doroty Dziury i Jolanty Lisowskiej odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki, z układem księgozbioru na półkach, czasopismami oraz obejrzeli wystawy znajdujące się na terenie placówki. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa, bibliotekarzy i biblioteki, rozbudzanie zainteresowań oraz integrację zespołu klasowego.

W programie Tygodnia Bibliotek znalazły się również zajęcia głośnego czytania m. in. wierszy Wisławy Szymborskiej oraz komedii Aleksandra Fredry – patronów „literackich” roku 2023.

Aby uczcić to wydarzenie, uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni przez bibliotekarza panią Dorotę Dziurę do udziału w akcji pt. „Selfie z książką”. W bibliotece szkolnej można było zaprezentować się na tle książek oraz w ramce bibliotecznej. Nie zabrakło indywidualnych, kreatywnych pomysłów, aby zrobić zdjęcie w Bibliotece Pedagogicznej, Bibliotece Publicznej, czy też z kolekcją własnych, ulubionych książek. W akcji Tygodnia Bibliotek uczestniczyli również wychowankowie Bursy: Andrii Kotov, Dmytro Kolomoiets – podopieczni pani Małgorzaty Lasek.

Jury w składzie: wicedyrektor szkoły – Monika Maciejczak, organizator konkursu – Dorota Dziura, wychowawca Bursy – Małgorzata Lasek, psycholog szkolny – Jolanta Lisowska przyznało uczestnikom w kategorii selfie I miejsca ex aequo: Bartłomiej Loranty – klasa 2a, Andrii Kotov – wychowanek Bursy oraz w kategorii selfie zbiorowe: Amelia MarczewskaLena Kelner z klasy 3a, natomiast wyróżnienia otrzymali: Rafał Moroń – klasa 1c , Wiktoria Listek – klasa 3b, Dmytro Kolomoiets – wychowanek Bursy, uczniowie z klasy 2a: Julia Bałtowska, Bartłomiej Loranty, Maja Pietruszka, Wiktoria Pocheć.

Na pamiątkę wydarzenia został sporządzony plakat z galerią zdjęć.

Wszyscy uczniowie biorący udział w sesji zdjęciowej otrzymali pochwałę w dzienniku oraz dyplomy  i upominki, które wręczyły pani dyrektor szkoły – Monika Wójcik z panią Dorotą Dziurą.

Skip to content