Program edukacyjny „Wybierz życie – pierwszy krok”

27 listopada 2018 r. p. Anna Sadaj-Łaszewicz, nauczyciel biologii i chemii, szkolny koordynator realizowanych w ZSZ nr 1 edukacyjnych programów profilaktycznych uczestniczyła w szkoleniu, które dotyczyło realizacji nowego programu edukacyjnego poświęconego profilaktyce zakażeń HPV i rakowi szyjki macicy „Wybierz życie – pierwszy krok”.

Organizatorami byli: Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.  Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet. Wykładowcami na szkoleniu byli dr n. med. Leszek Smorąg – Kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO i Małgorzata Stelmach z Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.

Inne programy realizowane w naszej szkole:

„Podstępne WZW”, którego celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C tj. ryzyka zakażenia HBV i HCV, zasad profilaktyki w tym zakresie, kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób zakażonych.

„Znamię! Znam je?”- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry. Celem jest zwiększenie świadomości na temat czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry i zachęcenie do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem.

Skip to content