„POROZMAWIAJMY O AIDS”

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS 2019 pod hasłem „POROZMAWIAJMY O AIDS”, w dniu 3 grudnia 2019 r. w Sali Konferencyjnej OLIMPIA przy Urzędzie Miasta w Starachowicach obyła się konferencja profilaktyczna zorganizowana przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W  konferencji  udział wzięła młodzież klasy 1G wraz z opiekunami p. Anną Sadaj-Łaszewicz i p. Anną Totą.

Zaproszonym gościem, który wygłosił prelekcję o zagrożeniach wynikających z ryzykownych zachowań był p. Roman Latoszyński – edukator z zakresu HIV/AIDS z Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Res Humanae w Warszawie, zmagający się od lat z wirusem HIV. Podkreślił, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku. Apelował o badanie się w kierunku HIV.

Skip to content