Świętokrzyska Gala z okazji 100 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 22 listopada 2019 r. w Centrum Biznesu w Kielcach odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, połączona z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Podczas uroczystości podkreślano, że bezinteresowne oddawanie krwi jest darem wyjątkowym, ponieważ nie da się jej zastąpić. Krew jest jedyna w swoim rodzaju. To lekarstwo, którego żaden farmaceuta nie jest w stanie wyprodukować. Można je pozyskać jedynie od człowieka.

Podczas uroczystości w obecności pana Zbigniewa Koniusza – wojewody świętokrzyskiego zostały wręczone m.in. odznaczenia państwowe i wyróżnienia dla zasłużonych krwiodawców z województwa świętokrzyskiego.
Jak przyznał Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski każda osoba, która bezinteresownie pomaga innym zasługuje na uznanie i naśladowanie.

Uczniowie naszej szkoły oddają krew w ramach konkursu „Młoda krew ratuje życie”, który rozpoczął się we wrześniu 2019 roku i będzie trwał do czerwca 2020 roku. Najwięcej krwi do dnia 20 listopada 2019 r. oddali uczniowie klasy IVc.
Fakt ten został doceniony przez władze wojewódzkie. Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik złożył podziękowania dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach na ręce obecnej na uroczystości pani Beaty Pomorskiej.

Gratulujemy i serdecznie zachęcamy pełnoletnią młodzież do udziału w tej szlachetnej akcji.

opiekun Szkolnego Koła PCK
Beata Pomorska

Skip to content