PODSUMOWANIE KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 1

„Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia” – takie hasło przyświecało obchodom październikowego święta bibliotek szkolnych, ustanowionego w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych daje możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas, a także integrującego, umożliwiającego rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, pasji, czy wzięcie udziału w grupowych lub indywidualnych przedsięwzięciach. W związku ze świętem nauczyciel bibliotekarz p. Dorota Dziura zorganizowała dla czytelników konkursy, których podsumowanie nastąpiło w listopadzie.

Konkurs literacki pt. „Tydzień pisania listów” polegał na napisaniu listu do biblioteki, w którym autor przedstawiał swoje propozycje książek wartych przeczytania i zachęcał innych uczniów do korzystania z zasobów bibliotecznych.

Konkurs plastyczno-literacki pt. „Międzynarodowa pocztówka do…” to konkurs, w którym uczestnik miał za zadanie wykonać pocztówkę do kolegi/koleżanki z innego kraju, promującą hasło miesiąca związane z biblioteką, zawierającą  pozdrowienia w języku obcym.

Komisja w składzie: p. wicedyrektor Anna Sadaj-Łaszewicz, nauczyciel języka polskiego p. Karolina Michalczyk nauczyciel bibliotekarz p. Dorota Dziura przyznała tytuły laureatom konkursów oraz wyróżnienia.

I miejsce ex aequo zajęli:

Sofiia Kopach – wychowanka bursy pod kierunkiem p. Małgorzaty Lasek

Eryk Bąk – klasa 1c

Wyróżnienia przyznano:

Julia Janas – klasa 4b

Agnieszka Lodzińska – klasa 1d

W październiku ogłoszony został również Konkurs na „Najlepszego Czytelnika Miesiąca Październik”, a został nim kolejny już raz Mateusz Bernacki z klasy 4a.

Pani Dyrektor Monika Wójcik z panią Dorotą Dziurą wręczyły uczestnikom konkursów dyplomy i nagrody książkowe zakupione w ramach realizacji programu wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Ponadto uczniowie otrzymali pochwały w dzienniku oraz bardzo dobrą ocenę z języka polskiego za aktywność.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich czytelników do udziału w kolejnych konkursach i akcjach bibliotecznych.

Skip to content