Odkrywajmy muzea wirtualnie

Międzynarodowy Dzień Muzeów obchodzony był w tym roku 18 maja. Święto zostało ustanowione w Moskwie 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów (ICOM), działającą przy Unesco.

Natomiast Noc Muzeów tradycyjnie poprzedza  obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów (w tym roku z 16 na 17 maja). Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r., natomiast w Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu, a następnego roku także w Krakowie i w Warszawie. Obecnie Noc Muzeów jest organizowana co roku przez kilkadziesiąt polskich miast. W ramach wydarzenia w całej Polsce można bezpłatnie zwiedzać muzea, zamki, forty i inne historyczne obiekty.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne tegoroczna edycja nie odbyła się w zaplanowanym terminie, który zostanie wyznaczony za kilka tygodni. Wszelkie informacje  będą publikowane na oficjalnym profilu Nocy Muzeów w Warszawie, jak również na stronach internetowych i fanpage’ach na Facebooku wybranych placówek oraz w oficjalnych informatorach, które rozdawane są w dniu wydarzenia. Miłośnicy kultury i sztuki mogą obserwować eksponaty w mediach społecznościowych oraz zwiedzać muzea w formie wirtualnego spaceru. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Skorzystajmy ze stron on-line muzeów.

  • Muzeum Narodowe w Kielcach
    Muzeum Narodowe zachęca do obserwowania jego profili w mediach społecznościowych, które można znaleźć po nazwach mnkipl (facebook) oraz muzeumnarodowewkielcach (instagram).

D.D.

Skip to content