II miejsce ekonomistek w Konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!

Martyna Zimnicka, Aleksandra Zielińska, Julita Spadło i Daria Orczyk z klasy III a kształcące się w zawodzie technika ekonomisty, zajęły II miejsce w Konkursie „BLOGERZY NA 6 Z PLUSEM!” organizowanym przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach w ramach projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”. Uczennice są członkiniami Klubu Młodego Finansisty.
Konkurs rozpoczął się 21 lutego 2020r. i polegał na publikowaniu na blogu projektowym postów edukacyjnych wprowadzających w określoną problematykę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Co piątek przez 6 kolejnych tygodni miały być podawane szczegółowe tematy do opracowania własnych postów przez każdą z drużyn blogerskich. W konkursie brało udział 11 drużyn ze szkół województwa świętokrzyskiego. 11 marca 2020 r. konkurs został zawieszony wraz z innymi działaniami projektowymi. 25 marca zostały wznowione blogi na stronie internetowej aby dokończyć planowane publikacje postów przez drużyny.
Drużna blogerska nr 4 z ZSZ nr 1 w Starachowicach opracowała i opublikowała 6 własnych postów na blogu projektowym na następujące tematy: Ekonomia społeczna, szansą na lepsze życie…, World of Warcraft a karta płatnicza, Czym jest ,,odbicie zdechłego kota”?, Tulipomania – spekulacyjna gorączka, Jen w Kraju Kwitnącej Wiśni, Czym jest mediacja?.
Komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną, przystępny język i atrakcyjną formę wpisu ale także oryginalność tekstów i lekkość pióra, pomysłowość w doborze treści oraz poczucie humoru, jak również okraszenie postów własną grafiką.
Posty blogerek z ZSZ nr 1 posiadały te atuty a dodatkowo zawierały ciekawe własnoręcznie wykonane grafiki dopasowane do tematów postów edukacyjnych.
Martyna, Ola, Julita i Daria w nagrodę dostaną po czytniku e-book oraz dodatkowo wraz z opiekunką Renatą Rychlik wezmą udział w wycieczce edukacyjnej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Planowany termin to koniec września 2020 r.
GRATULUJEMY BLOGERKOM !!!

 

Blog ” Ekonomia społeczna, szansa na lepsze życie”

Blog „Czyn jest mediacja”

Blog „Czym jest odbicie zdechłego kota”

 

Skip to content