O sztuce autoprezentacji

W poniedziałek 18 marca 2024 r. uczniowie z klas: Vf, Vg, Vh wysłuchali wykładu p. Lidii Pasich pt.: „Sztuka retoryki i autoprezentacji”.

W starożytności retoryka była ważnym filarem kultury. Pani Pasich podkreśliła, że w obecnym świecie sztuka wypowiedzi jest bardzo popularna, a „świetni liderzy, świetnie mówią”. Podczas wykładu przywołała współczesnych znakomitych mówców: Baracka Obamę i nieżyjącego już Steve’a Jobsa.

Sztuka autoprezentacji to umiejętność niezbędna podczas egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego. Prelegentka dała wskazówki maturzystom, jak zainteresować słuchaczy i atrakcyjnie przedstawić omawiany temat.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów TKJ, a zorganizowały je polonistki p. Anna Gęborek i p. Aneta Bykowska.

Skip to content