Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych

14 marca 2024 r. ZSZ nr 1 prezentował swoją ofertę edukacyjną podczas Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych na hali ZSZ nr 3 obok innych starachowickich szkół ponadpodstawowych.

Podczas imprezy uczniowie szukający najlepszych dla siebie propozycji dalszej edukacji i rozwoju mieli okazję zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną Technikum nr 1. Wszyscy zainteresowani otrzymali pełną informację o kierunkach kształcenia w naszej szkole i atrakcyjnych praktykach zagranicznych.

Informacje przekazywano im zarówno w indywidualnych rozmowach z naszymi uczniami i nauczycielami, jak i za pomocą  przygotowanych prezentacji prac wykonanych przez uczniów kierunku technik geodeta, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik rachunkowości technik handlowiec.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych częstowali wykonanymi własnoręcznie pysznymi ciasteczkami. Uczniowie kształcący się w zawodzie technika hotelarstwa prezentowali pracę recepcjonisty, obsługi gościa oraz obsługę kelnerską w strojach do praktycznej nauki. Uczniowie kształcący się w zawodzie technika chłodnictwa i klimatyzacji prezentowali urządzenia klimatyzacyjne. Natomiast uczennice kształcące się w zawodzie technika usług fryzjerskich wykonywały chętnym zwiedzającym zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne.

W tym roku mamy do zaoferowania nowy zawód – technik stylista, który łączy w sobie umiejętności z zakresu odzieżownictwa, fryzjerstwa i wizażu.

Uczniowie szkół podstawowych zainteresowani wojskiem mogli porozmawiać z naszymi uczniami z oddziału przygotowania wojskowego.

Na targach prezentowana była również Bursa Szkolna, która oferuje zakwaterowanie dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do nauki w Technikum nr 1

Skip to content