Narodowe Święto Niepodległości

Listopad to szczególny miesiąc, w którym obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. Jest to okazja do przywołania historycznych wydarzeń i wspomnienia wybitnych rodaków, którzy walczyli o niepodległy byt naszego państwa. Pokolenia Polaków składały w ofierze swoje życie dążąc do tego, aby Polska znów pojawiła się na mapie Europy. Udało się to ogromnym wysiłkiem i poświęceniem. 11 listopada 1918 r. to nowy początek naszego państwa, wraz z którym rozpoczęła się praca nad odbudową ojczyzny.

10 listopada 2022 r. społeczność naszej szkoły zgromadziła się, aby celebrować rocznicę odzyskania niepodległości. Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły, wszyscy zebrani odśpiewali hymn narodowy. Następnie młodzież z klas: II a, II b, IV d i IV g zaprezentowała program artystyczny, na który składały się utwory literackie oraz pieśni patriotyczne. Program wzbogacony został o komentarz historyczny, któremu towarzyszył pokaz zdjęć.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły p. M. Wójcik, która podkreśliła wagę obchodzonego święta oraz fakt, że możemy żyć w wolnym kraju i być dumni ze swojej historii. Pani dyrektor pogratulowała młodzieży udanego występu oraz podziękowała nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, a byli to: p. A. Gęborek, p. G. Gadomski, p. K. Stachurski i p. T. Wójtowicz.

Skip to content