Lekcje i wykłady online w ramach Programu BAKCYL

Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik ekonomista, technik rachunkowości i technik handlowiec wraz z nauczycielami Renatą Rychlik , Anitą Jabłońską i Krzysztofem Stachurskim, brali udział w październiku i listopadzie br. w lekcjach online i wykładach w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

W ramach projektu BAKCYL prowadzone są lekcje i wykłady online, konkursy, spotkania z praktykami. Prowadzącymi zajęcia są doświadczeni eksperci bankowi.

Uczniowie z klasy I B, II C i III D kształcący się w zawodzie technik ekonomista, III B – technik handlowiec oraz IV D i IV H – technik rachunkowości, brali udział w lekcjach online, na temat:

  • Rynki finansowe – zaufanie w biznesie
  • Moje finanse – myślę przedsiębiorczo
  • Mądre inwestowanie
  • Cyberbezpieczeństwo
  • EduAkcja – oszczędzanie i inwestowanie

Nasi uczniowie brali także  udział w wykładach online na temat:

  • Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku? – prowadzący Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa – Grupa BIK oraz Kierownik Departamentu Cyberbezpieczeństwa – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego,
  • Dlaczego nie lubimy inflacji? – prowadzący prezes mBank SA, prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, profesor nauk ekonomicznych.

Dla uczniów klasy I C technika ekonomisty, którzy próbują w tym roku poznać tajniki działania Giełdy Papierów Wartościowych, biorąc udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, ciekawym doświadczeniem był udział w spotkaniu online z Dyrektorem Zarządzającym Franklin Templeton na temat:  ABC funduszy inwestycyjnych, czyli inwestowanie na giełdzie nie tylko dla profesjonalistów.

Udział w wykładach i lekcjach online pozwolił naszym uczniom poszerzyć wiedzę z zakresu praktyk finansowych, funkcjonowania rynków kapitałowych przy wsparciu profesjonalistów na co dzień pracujących w sektorze kapitałowym.

Nie kończymy przygody naszych uczniów z BAKCYLEM.

Obecnie nasi uczniowie biorą udział w Konkursie Score Hunter Junior od 10 października 2022 r. Konkurs potrwa do 5 maja 2023 r.

Skip to content