Narodowe Święto Niepodległości

11 listopadaZerwałeś, Orle nasz Biały, kajdany
I już swobodny wzleciałeś w przestworza.
Wzrok Twój ogarnia i bory i łany –
Od Tatr śnieżystych do polskiego morza.

11 listopada to dzień, w którym obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. To, że teraz możemy celebrować kolejną rocznicę tego doniosłego wydarzenia, zawdzięczamy naszym rodakom, którzy walczyli o niepodległy byt naszego państwa.

Pokolenia Polaków składały w ofierze swoje życie dążąc do tego, aby Polska znów pojawiła się na mapie Europy. Udało się to ogromnym wysiłkiem i poświęceniem. 11 listopada 1918 r. to nowy początek naszego państwa. Nasza upragniona wolność, jak się okazało była narażona w kolejnych dziesięcioleciach na niebezpieczeństwo, ale udało się ją obronić.

Dbajmy zatem o ten cenny dar, jakim jest niepodległość.
Szanujmy naszą wolność.

Skip to content