Nagrody dla miłośniczek literatury fantasy

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2021 przebiegającego pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” pani Dorota Dziura zorganizowała konkurs pt. „Moja ulubiona książka. Mój ulubiony bohater z książki”.

W konkursie udział wzięły dwie uczennice, które wykonały prace plastyczne przedstawiając swojego ulubionego bohatera lub bohaterkę z książki, która je zafascynowała. Okazało się, że obie uczestniczki są fankami niesamowitych, kreatywnych opowieści z gatunku literatury fantasy. W literaturze tej fabuła zawiera elementy związane bezpośrednio z magią, charakterystyczne także jest tworzenie miejsca zdarzeń nieistniejącego w rzeczywistym świecie. Miłośniczki czytania spośród wielu gatunków literackich, wybrały literaturę fantastyczną, wpisującą się najlepiej w ich indywidualne zainteresowania i preferencje. Cechy dobrej książki fantasy sprawiają, że jest to znakomita rozrywka i w wielu przypadkach tworzenie świata fantasy jest dla autorów sposobem na przekazanie istotnych wartości i prawd życiowych.

Uczestniczki konkursu otrzymały dyplom, nagrodę książkową w postaci albumu o Starachowicach oraz pozytywną uwagę (pochwałę) w dzienniku i 6. za aktywność z języka polskiego. Nagrody wręczyły dyrektor szkoły pani Monika Wójcik i nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Dziura.
Serdecznie gratulujemy zdolności plastycznych i życzymy niezapomnianych podróży i mnóstwa wrażeń płynących z czytania tajemniczej, baśniowej literatury fantasy.
A oto prace wykonane przez nasze uczennice:

Fang Runin, bohater z książki Rebekki F. Kuang „Republika Smoka”
w cyklu Trylogia Wojen Makowych.
Mroczny cykl fantasy inspirowany XX – wieczną historią Chin.
Autorka pracy: Natalia Nowak – Gryz, klasa 2b

Luna Skamander z domu Lovegood, fikcyjna postać występująca w serii książek fantastycznych J. K. Rowling o „Harrym Potterze”.
Cykl przedstawia świat magii, czyli społeczność czarodziejów,
istniejącą równolegle do świata niemagicznego, tak zwanego mugolskiego.
Autorka pracy: Kinga Hamera, klasa 1a

Skip to content