Na ratunek przyrodzie

20.09.2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #sprzątaMY przeprowadzonej na terenie Nadleśnictwa Starachowice.

Młodzież klasy I f (technik usług fryzjerskich, technik architektury krajobrazu) oraz I g (technik żywienia i usług gastronomicznych) z wielkim zaangażowaniem porządkowała las w pobliżu Urzędu Miasta oraz leśniczówki przy ulicy Radomskiej. Włączając się w tę akcję młodzi ludzie przyczyniają się do ratowania otaczającej nas natury, ponieważ są świadomi, że śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów po lesie, ale są zagrożeniem dla flory i fauny.

Koordynatorem akcji była p. B. Pomorska, a opiekę nad uczniami sprawowali ponadto p. R. Olszewska, p. G. Kochmańska, p. E. Bernat, p. M. Kot.
Młodzież oraz opiekunów gościł pan leśniczy W. Łodej, który przygotował dla uczestników sprzątania słodki poczęstunek.

Skip to content