Liderzy Projektu – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL

Nasza szkoła została wyróżniona tytułem Liderzy Projektu – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL za szczególne zaangażowanie w projekt i krzewienie edukacji ekonomicznej wśród młodzieży.

Wubiegłym roku szkolnymuczniowie Technikum nr 1 kształcący się w zawodzie technik ekonomista, technik rachunkowości i technik handlowiec wraz z nauczycielami Renatą Rychlik , Anitą Jabłońską i Krzysztofem Stachurskim, brali udział w lekcjach online i wykładach w ramach Programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Prowadzącymi zajęcia byli doświadczeni eksperci bankowi.

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości.

Udział w wykładach i lekcjach online pozwolił naszym uczniom poszerzyć wiedzę z zakresu praktyk finansowych, funkcjonowania rynków kapitałowych przy wsparciu profesjonalistów na co dzień pracujących w sektorze kapitałowym.

Nasi uczniowie brali także udział w Konkursie Score Hunter Junior, który polegał na wykonywaniu zadań na platformie edukacyjnej wykorzystującej elementy gry i rywalizacji (ScoreHunter – Moduł Juniorski). Celem konkursu było  upowszechnianie wiedzy na temat budowania wiarygodności finansowej, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z produktów kredytowych oraz ochrony własnej tożsamości. Nasi uczniowie zdobywali liczne punkty w grze poprzez wykonywanie misji i wyzwań na platformie. Plasowali się w czołówce poszczególnych etapów konkursu.

W Konkursie MILION NA BANK, najlepszą w województwie świętokrzyskim okazała się uczennica naszej szkoły – Daria Kozera. Rywalizacja miała charakter rozgrywki w internetowej grze symulacyjnej „Pierwszy Milion“. MILION NA BANK to konkurs edukacyjny, którego celem było upowszechnianie wiedzy na temat rynku kapitałowego i jego produktów, umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.

W tym roku szkolnym będziemy również brać  udział w Projekcie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL. Treści merytoryczne projektu są zgodne z wytycznymi podstawy programowej przedmiotów „wiedza o społeczeństwie”, „podstawy przedsiębiorczości” i nowego przedmiotu „biznes i zarządzanie”.

Skip to content