Lekcje fryzjerskiej kreatywności

Uczennice klasy 3b kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich wykonują projekty fryzur na lekcjach przedmiotów zawodowych takich jak Pracownia fryzur artystycznych oraz Pracownia projektowania fryzur.  

Uczniowie zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające na przygotowanie się do egzaminu zawodowego w kwalifikacji AU.21 oraz A.23.  Wykonując projekty fryzur dostosowane do kształtów twarzy, typów sylwetki lub różnych stylów (np. stylu sportowego, etnicznego, klasycznego, boho), fryzur wieczorowych, dziennych lub koktajlowych, młodzież doskonali swój warsztat pracy i uwalnia swoją kreatywność tak niezbędną w zawodzie fryzjera.

Uczniowie intensywnie przygotowują się do drugiej części egzaminu. W fazie projektów tworzą rysunek instruktażowy lub zabiegowy, a następnie projekt realizowany jest w formie praktycznej nauki zawodu.

Skip to content