Kurs strzyżenia i koloryzacji włosów dla nauczycieli

Nauczyciele kształcący uczniów naszej szkoły w zawodzie technik usług fryzjerskich: p. Anna Sadaj-Łaszewicz p. Aneta Sałek poznawały nowoczesne metody koloryzacji i strzyżenia włosów w ramach kursu realizowanego wspólnie z Akademią Przedsiębiorczości, Powiatem Starachowickim oraz Specjalną Strefą Ekonomiczną „Starachowice” S.A. projektu „Kształcimy specjalistów – rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja” w dniach 11-13.06.2021 r. prowadzonego przez Placówkę Kształcenia Ustawicznego w Żyrardowie ATUT. Kurs obył się w Kielcach a poprowadziła go Pani Anna Bialik mistrz fryzjerstwa, trycholog, właścicielka Studia Fryzjerskiego Szafir w Chorzowie.

Kurs odbywał się w pracowni fryzjerskiej należącej do TEB Edukacji sp. z o.o. w Kielcach. Program szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestniczki szkolenia zostały zapoznane z materiałami szkoleniowymi do nowoczesnej zmiany koloru włosów, technikami farbowania i upinania włosów a następnie wykonywały zabiegi upiększania i pielęgnacji na główkach treningowych. Podniesienie kwalifikacji przez nauczycieli przełoży się na uatrakcyjnienie zajęć w szkole o nowoczesne praktyki stosowane w profesjonalnym fryzjerstwie. Dzięki temu uczniowie zwiększą swoje szanse na rynku pracy.

Na zakończenie szkolenia odbył się egzamin oraz wręczenie zaświadczeń i certyfikatów będących potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności.

Skip to content