I miejsce w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

Tradycyjnie, jak co roku w listopadzie, uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

W olimpiadzie wzięło udział 27 uczniów z klas II i III kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.
Zwycięzcą etapu szkolnego została Magdalena Binczak z klasy III b, która reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym zajmując 1 miejsce. Otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki rzeczowe. Magda weźmie udział w etapie okręgowym w Kielcach.

Organizacją olimpiady w szkole oraz przygotowaniem Magdy zajmowała się pani Anna Pastuszka ucząca zasad żywienia.

Skip to content